Shqiperia ime

forum
 
PortaliHomeGalleryFAQRegisterLog in
Shkarkoni Shqiponja Toolbar , mund te gjeni gjithcka lidhur me Shqiperine. Televizione live , tv shows shqipetare dhe te huaja , ndeshje futbolli live , Big brother 7 , humore , filma shqip.. Ju sjellim Shqiperine pra jush !!!

Share | 
 

 RRegullorja e forumit

Go down 
AuthorMessage
***Miral***
Admin
Admin
avatar

Male
Number of posts : 332
Age : 37
Registration date : 2007-03-10

PostSubject: RRegullorja e forumit   Sat Mar 10, 2007 1:07 pm

Perpara se te regjistroheni te forumi i Shqiperiaime.frbb.net, juve duhet te lexoni rregulloren. N.q.s. ju duket e pranushme atehere juve duhet ta pranoni dhe zbatoni ate. N.q.s. nuk ju duket e pranushme, atehere eshte me mire qe te mos vazhdoni me regjistrimin.

Pasi te jeni regjistruar, llogaria juaj duhet te aprovohet dhe aktivizohet nga stafi yne, kjo mund te zgjasi pas dite, prandaj ju lutemi te beni pak durim.
Rregullorja

1.Gjuha kryesore e forumit ėshtė shqipja. Gjuhėt e tjera do tė lejohen vetėm nė rastet kur shprehin:
a) thėnie apo batuta
b) terma apo fjalė qė nuk kanė pėrkthime nė gjuhėn shqipe
c) artikuj ose shkrime me referencat pėrkatėse.
Nė rast shkelje tė kėsaj pike postimi do tė ndryshohet ose fshihet.

2. Ndalohet rreptėsisht postimet qė kanė pėr qėllim tė shajnė me fjalė ofenduese drejtpėrdrejt njė antar tė forumit. Shkelja e kėsaj pike do sjellė si pasojė paralajmėrimin pėr heqje e sė drejtės sė postimit nė forum.


3. Ndalohen postimet me pėrmbajtje pronografike (shkrime, foto, lidhje nė faqe tė tilla). Shkelja e kėsaj pike do tė sjelle si pasojė paralajmėrim pėr heqjen e sė drejtės sė postimit nė forum.


4. Postimet duhet ti pėrkasin temės pėrkatėse si dhe gjithashtu temat e reja duhen ti pėrkasin kategorisė pėrkatėse. Nė rast tė kundėrt postimi do ndryshohet ose fshihet, ose tema do tė transferohet.


5.Marrja e filmave dhe humoreve shqip nga forumi jone eshte e lejuar vetem ne rast se marrsi do i postoj ato ne vende te tjera vetem ne postimin origjinal qe jane ne forumin tone. ne rast te kundert, do merren masa deri ne vendosjen ne ban te attyre qe shkelin rregullin

6. Ndalohet rreptėsisht pėrmbytja (flood) me mesazhe nė forum. Si e tillė konsiderohen, postimi i tė njėjtit postim ose temė mė shumė se dy herė. Gjithashtu temat e njėjta do tė fshihen duke pėrdorur si kriter vjetėrsinė e temės. Postimet e temės sė re do ti ngjiten asaj sė vjetėr, sipas vendimit qė do tė marri stafi.


7.Cdo postim konsiderohet pronė e forumit dhe si e tillė i perket forumit tė vendos se ėdo bėhet me to. Nė rast se keni ndonjė koment personal pėr ndonjė postim, mund tė kontaktoni stafin e Forumit.


8.Stafi administrativ dhe moderues nuk mban ASNJE pėrgjegjėsi pėr temat e hapura nga anėtarė tė ndryshėm rreth opinioneve tė tyre, por merr masa kur temat e hapura apo postimet e bėra janė KUNDER rregullores sė Forumit.


Pėr cdo pyetje ose sugjerim qė mund tė keni nė lidhje me Forumin gjithashtu edhe ankesat ndaj MODERUESVE dhe ADMINISTRATORėVE mund te shkruani tek Sugjerime pėr pėrmirėsimin e forumit.


Shėnim: Rregullorja e Shqiperiaime.frbb.net pėrbėn njė nga shtyllat bazė mbi tė cilin ky forum vepron.
Stafi i Shqiperiaime.frbb.net ju kėshillon dhe uron qė kjo rregullore do zbatohet me rigorozitet nga antarėt e tij nė menyrė qė tė kemi njė klimė sa mė konstruktive nė Forum.

Back to top Go down
View user profile http://shqiperiaime.frbb.net
 
RRegullorja e forumit
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Shqiperia ime :: Rregullorja e forumit :: Rregullorja e forumit-
Jump to: